הפרעות קשב וריכוז והגורמים באורח החיים המשפיעים על היווצרותן

כיצד תוכלו לסייע לילדיכם להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? מה הקשר בין בדיקת חומצות אורגניות בשתן להצלחת הטיפול בהפרעות קשב וריכוז? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז, נדרשים להתמודד עם מאפיינים שונים הקשורים לסוג ומידת ההפרעה ממנה הם סובלים. אין זה משנה אם מדובר בהפרעות תזמון, הפרעת אימפולסיביות ורגישות יתר, או הפרעות מסוג היפראקטיביות. הפרעות קשב מסוגים שונים כגון: ADD, ADHD ו-PDD, מתאפיינות בין היתר בחוסר שקט וחוסר מנוחה, קושי בשמירה על רמת הריכוז לאורך זמן, פעלתנות יתר, קושי בדחיית סיפוקים, חוסר יכולת ארגון, חוסר תשומת לב לפרטים וכדומה.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז – מה חשוב לדעת?

הטיפול בהפרעות קשב וריכוז מיושם כיום באמצעים שונים. אמצעים אלה כוללים בין היתר: טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי בשיטות שונות (טיפול באמצעות בעלי חיים וכו), טיפול תרופתי, טיפול באמצעות תוספי תזונה וטיפול התנהגותי שמטרתו הקפדה יתרה על גורמים שונים העלולים להשפיע על מצב הרוח. גורמים אלה יכולים להיות רמת האנרגיה ורמת הריכוז, כגון: הקפדה יתרה על שעות שינה מספקות והקפדה יתרה על הרגלי תזונה בריאה המותאמים למצבו המטבולי של המטופל. ברוב המקרים, הטיפול בילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, הינו טיפול משולב הכולל בתוכו אימוץ של מספר שיטות טיפוליות שונות המיושמות אחת במקביל לשנייה.

הקשר בין חילוף החומרים של ילדכם לבין התאמת סוג ואופי הטיפול

על פי הגישה הפונקציונלית, בגופנו מתרחשים בכל עת תהליכים רבים (קליטת חומרים, עיבודם, הפקת אנרגיה וניקוי רעלים), במהלכם משתחררים לגוף תוצרי לוואי שונים. תוצרי לוואי אלה נקראים מטבוליטים. על פי גישה זו הפרעות קשב וריכוז עלולות להיווצר ואף להחריף כתוצאה מהימצאותם של מטבוליטים רעילים בגופנו, העלולים לדכא פעילויות שונות במוח המתאפיינות בין היתר בירידה משמעותית בכושר הריכוז ואף לגרום לבעיות שונות בכל מערכות הגוף השונות. הימצאותם של מטבוליטים רעילים בגופנו נובעים כתוצאה מתזונה לקויה, מחסור בויטמינים ונוגדי חמצון חיוניים, בעיות מטבוליות גנטיות, נוכחותם של חיידקים ופטריות במערכת העיכול, הרעלת מתכות כבדות המצטברות ברקמות וכדומה.

התכנים באתר ניתנים כמידע כללי בלבד. המידע אינו מיועד לשמש לאבחון או לטיפול במחלות ואינו מהווה המלצה לאי-קבלת ייעוץ, אבחון או טיפול רפואי קונבנציונלי. למען הסר ספק, Lab-It פועלת כגורם מקשר בלבד, בין המעוניינים בביצוע בדיקות מעבדה פונקציונליות בחו"ל, לבין מעבדות בחו"ל המבצעות בדיקות אלו. Lab-It אינה מציעה שירותי אבחון, הסקת מסקנות כלשהן מתוצאות הבדיקות או טיפול מטעמה.

Send this to a friend