רגישות לגלוטן

סוגיית הרגישות לגלוטן עולה בשנים האחרונות באופן תדיר לשיח היומיומי בעיקר סביב אלו שמבקשים להנחיל אורח חיים בריא. מתוך כך נתפס הגלוטן כבלתי בריא וישנן גישות על פיהן מומלץ להוציא אותו מרשימת המזונות המומלצים. יותר ויותר אנשים המגיעים מתחומי הבריאות השונים וגישות טיפוליות הוליסטית קוראים להימנע מצריכת גלוטן לא רק עקב מחלת הצליאק אלא בשל תופעה שמכונה – רגישות לגלוטן. תופעה זו ידועה כיום ברחבי העולם המערבי ורבים בציבור הרחב בוחרים להימנע מגלוטן, בגלל אותה רגישות, למרות שהם לא מאובחנים כחולי צליאק.

גלוטן הוא חלבון שמורכב מחלבונים גליאדינים וגלוטטינים והוא בעל תכונות אלסטיות שנחשבות חשובות לתהליכי התפחה, מכאן חשיבותו בהכנת בצקים ובתעשיית המזון. גלוטן הוא רכיב משמעותי בחיטה, כוסמין, שעורה ושיפון.

למה מדברים כל כך הרבה על רגישות לגלוטן?

הסיבה העיקרית שבגללה השיח סביב גלוטן הפך בשנים האחרונות יותר ויותר משמעותי הוא משום שגלוטן נתפס כמעודד פעילות יתר של מערכת החיסון בגוף, מה שעלול להוביל לתסמינים שמקשים ומפריעים לאיכות החיים של צרכני הגלוטן. רגישות לגלוטן אפוא היא מצב שבו צריכת הגלוטן מעוררת את מערכת החיסון של הגוף וגורמת לה לתגובתיות יתר.

רגישות לגלוטן היא כאמור הפרעה שעלולה לפגוע באיכות החיים של הסובלים ממנה באותו זמן נתון, לעומת צליאק – מחלה אוטואימונית שבה מערכת מזהה את חלבון הגליאדין (רכיב בגלוטן) כפתוגן מזיק ותוקפת אותו, ובכך גורמת להרס של רקמת מערכת העיכול. לפיכך אנשים הסובלים מצליאק נדרשים להימנע באופן מוחלט מצריכת גלוטן, משום שצריכתו עלולה להביא לנזקים קשים למערכת העיכול, מה שעלול להוביל להפרעות ספיגה, אנמיה, תת תזונה ועוד, ולעיתים לעוד מחלות אוטואימוניות.

לרוב אנשים שסובלים מרגישות לגלוטן לא צריכים להימנע מצריכתו לחלוטין אלא רק להימנע ממזונות שמכילים גלוטן לתקופה של כמה חודשים, שאחריה יוכלו לחזור ולצרוך גלוטן בהדרגה. מחקרים מראים שבין 1% ל-3% מאוכלוסיית העולם סובלת מצליאק אולם ישנם מקרים רבים של חולי צליאק שטרם אובחנו בשל היעדר סימפטומים ("צליאק שקטה"). רגישות לגלוטן קשה יותר לאבחון, אולם ההנחה היא שאנשים רבים סובלים ממנה, עקב ריבוי מזונות המכילי גלוטן בתזונה היומיומית. ניתן להגדיר רגישות לגלוטן כתגובה שמתרחשת לאחר אכילת מזונות שמכילים גלוטן (סימפטומים שונים), והעדר תגובה שכזו כשהתזונה היא ללא גלוטן, וזאת כשנשללה בבירור מחלת צליאק או אלרגיה לחיטה.

במצב של רגישות לגלוטן עלולים להופיע תסמינים כגון בעיות עיכול, כאבי בטן ושלשולים, גזים ונפיחוֹת, תשישות וכאבי ראש.

כיצד בודקים רגישות לגלוטן?

בדיקה לגילוי רגישות לגלוטן היא בדיקה חיונית וחשובה למי שסובלים מהתסמינים שתוארו למעלה וכן למי שנוטים לדיכאון, תשישות, היפראקטיביות או מצבי רוח משתנים, בפרט אם מחלת צליאק נשללה אך האדם חווה תסמינים עיכוליים ואחרים בסמוך לאכילת מאכלים המכילים גלוטן.
הפרעות עיכוליות אלה ואחרות עקב רגישות לגלוטן עלולות להחמיר במשך הזמן ולכן בדיקת הרגישות לגלוטן היא בדיקה חשובה מאין כמוה. בדיקה מדויקת ומקצועית מתחום הבדיקות של הגישה הפונקציונלית תאפשר לכם להתמודד עם הרגישות ולטפל בה, ולשפר את איכות החיים באופן משמעותי.

התכנים באתר ניתנים כמידע כללי בלבד. המידע אינו מיועד לשמש לאבחון או לטיפול במחלות ואינו מהווה המלצה לאי-קבלת ייעוץ, אבחון או טיפול רפואי קונבנציונלי. למען הסר ספק, Lab-It פועלת כגורם מקשר בלבד, בין המעוניינים בביצוע בדיקות מעבדה פונקציונליות בחו"ל, לבין מעבדות בחו"ל המבצעות בדיקות אלו. Lab-It אינה מציעה שירותי אבחון, הסקת מסקנות כלשהן מתוצאות הבדיקות או טיפול מטעמה.